2019 YILI ODA AİDATIMIZ SAYIN ÜYELERİMİZ 2019 YILI ODA AİDATI 350 TL OLARAK BELİRLENMİŞTİR, SON ÖDEME TARİHİ 30.04.2019'DIR BU TARİHE KADAR ÖDEME YAPILMAMASI DURUMUNDA GECİKME FAİZİ UYGULANACAĞINDAN AİDATLARIN ÖDENMESİ ÖNEMLE RİCA OLUNUR. AİDATLARINIZI İSTANBUL OTO SANATKARLARI ESNAF ODASI ADINA TR13 0001 2009 7610 0016 0000 01 NOLU İBAN NUMARASINA VEYA 212 276 18 70 NOLU TELEFONU ARAYARAK KREDİ KARTINIZLA ÖDEYEBİLİRSİNİZ
ODAK GRUP TOPLANTILARINDA SEKTÖRÜMÜZÜN SORUNLARI KONUŞULDU

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI ESNAF VE SANATKARLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ,HALK BANK İLE ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ’NİN BİRLİKTE YÜRÜTTÜĞÜ, MAKİNA, TAŞITLAR VE MADENİ EŞYA SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTEREN MESLEKLERDE; ESNAF VE SANTKARIN MEVCUT DURUMLARI, SORUNLARI VE BU SORUNLARA İLŞKİN ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİN ORTAYA KONULDUĞU ODAK GRUP TOPLANTILARINA OTO SANATKARI ESNAFINI TEMSİLEN ODA BAŞKANIMIZ SAYIN MUSTAFA KESKİN VE YÖNETİM KURULU ÜYEMİZ RASİM ÇEKEREKLİ KATILMIŞTIR.

TOPLANTILARDA OTO SANATKARI ESNAFI'NIN

* SİGORTA VE EKSPERLER İLE YAŞADIĞI SORUNLAR; EKXPERLERİN SİGORTA ŞİRKETLERİNDEN BAĞIMSIZ OLMALARI VE ÜCRETLERİNİ; SİGORTA ŞİRKETLERİNDEN DEĞİLDE HAZİNE MÜSTEŞARLIĞINCA OLUŞTURUCALACAK BİR FON TARAFINDAN ÖDENEREK, BÖYLECE SİGORTA ŞİRKETLERİNİN EKSPERLER ÜZERİNDEKİ BASKILARINI ORTADAN KALDIRARAK DAHA HAKKANİYETLİ ŞEKİLDE İŞLERİNİ YAPABİLMELERİNİN ÖNÜNÜN AÇILMASI SAĞLANMALIDIR.

* KOBİ KREDİLERİNİN KULLANILMASI ÇOK AĞIR ŞARTLAR DAHİLİNDE OLDUĞU İÇİN KÜÇÜK ESNAF BUNLARI YERİNE GETİREMİYOR, ESNAFIN BU KREDİLERDEN FAYDALANABİLMESİ İÇİN BU ŞARTLARIN DAHA DA HAFİFLETİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

* SİGORTA ŞİRKETLERİNİN TEDARİKÇİLİK YAPMASI KONUSU ORTADAN KALDIRILMALIDIR VE OTO SANATKARI ESNAFA EŞDEĞER PARÇA DAYATMASI YAPILMAMALIDIR.

* BLOK MUAFİYETİ KANUNU İÇİN İŞYERİ’NİN m² HİZMET İÇİN BİLGİ VE İŞYERİNİN DONANIMSAL OLARAK YETERLİLİĞİ SORGULANMALIDIR.

*  SİGORTA ŞİRKETLERİ YETKİLİ, SERVİSLERİN İMZALADIĞI TEMLİK SÖZLEŞMESİNİ KABUL ETMEKTE AMA SANAYİ SİTELERİNDE FAALİYET GÖSTEREN ESNAFIN DOLDURDUĞU TEMLİK SÖZLEŞMESİNİ KABUL ETMEDİĞİ GİBİ ÇİFTE STANDART ULGULAMAKTADIR. SİGORTA ŞİRKETLERİNİN BU TUTUMUNU DEĞİŞTİRMESİ VE VE MEVZUATI YENİDEN DÜZNLEMESİ GEREKMEKTEDİR.

* SANAYİ SİTELERİNE TEŞVİK SİSTEMİNİN GETİRİLMESİ ÖRNEĞİN ARSA TAHSİSİ GİBİ KONULARDA.



16 Ekim 2017 01:13:500 534


Etiketler