2019 YILI ODA AİDATIMIZ SAYIN ÜYELERİMİZ 2019 YILI ODA AİDATI 350 TL OLARAK BELİRLENMİŞTİR, SON ÖDEME TARİHİ 30.04.2019'DIR BU TARİHE KADAR ÖDEME YAPILMAMASI DURUMUNDA GECİKME FAİZİ UYGULANACAĞINDAN AİDATLARIN ÖDENMESİ ÖNEMLE RİCA OLUNUR. AİDATLARINIZI İSTANBUL OTO SANATKARLARI ESNAF ODASI ADINA TR13 0001 2009 7610 0016 0000 01 NOLU İBAN NUMARASINA VEYA 212 276 18 70 NOLU TELEFONU ARAYARAK KREDİ KARTINIZLA ÖDEYEBİLİRSİNİZ

Esnaf Kredisi

ESNAF VE SANATKÂRLAR İŞLETME KREDİSİ 

Esnaf ve Sanatkar İşletme Kredisi; Esnaf Kefalet Kooperatifleri tarafından, Halk Bankası aracılığı ile kullandırılmaktadır. 

Kredi Limiti: İşletme kredisi limiti üst sınırı 35.000,00 Türk lirası’dır. 

Kredi Vadesi ve Ödeme Şekli: Esnaf Kredileri en çok 24 ay vadelidir. Kredinin geri ödemesi isteğe bağlı aylık ya da 3’ er aylık dönemler halinde düzenlenebilir. 

Kredi Talebi: Kredi Talebi 2 aşamada tamamlanır. 

1.aşama: Bu aşamada, kredi talebinde bulunan esnaf, aşağıda yazılı belgelerle,ilgili Halk Bankası Şubesine başvuruda bulunur. 

Belgeler: 

-Vergi Levhası Fotokopisi 
-Kimlik fotokopisi

Bu başvuru üzerine Halk Bankası, ilgili esnaf hakkında ön istihbarat çalışması yapar. ön istihbarat çalışması sonucu Banka tarafından onay verildiği takdirde;ikinci aşamaya geçilir. 

2.aşama: Banka tarafından bu aşamada esnaftan aşağıdaki belgeler istenir: 

Belgeler: 
- Mesleki Faaliyet Belgesi: Bu belgeyi, bağlı bulunduğunuz Esnaf Odası düzenler.
- Esnaf Sicil Tasdiknamesi: Bu belgeyi, Esnaf Sicil Müdürlüğü düzenler. Ancak mevcut Sicil Tasdiknamesinin son 5 yıl içerisinde vizesi yapılmış ise yeniden tasdiki gerekmez,mevcut sicil tasdiknamesi ibraz edilir. Şayet vizesi 5 yıl öncesinden ise tasdiknamenin Esnaf Sicil Müdürlüğünde vizesinin yenilenmesi gerekir. 
- İmza Beyannamesi: Noterden. 
- İkametgâh Belgesi. Muhtarlıktan temin edilecektir. 
- İki adet vesikalık fotoğraf: Fotoğraf ilk kez kredi kullanacak olanlardan istenmektedir. 

Meslektaşlarımızın Dikkatine… Oto Sanatkarı esnafımız; Esnaf Kredisi kullanımı ile ilgili daha geniş bilgiyi; S.S.İstanbul Oto Sanatkarları ve Benzerleri Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nden ve Halk Bankası Şubelerinden alabilir. 

S.S.İstanbul Oto Sanatkarları ve Benzerleri Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nin adres ve telefonu:

Atatürk Oto Sanayi Sitesi Ahi Evran Caddesi Ata Center İş Merkezi No:1 Kat:5

Maslak /İSTANBUL

 Tel: (212) 276 11 34