2019 YILI ODA AİDATIMIZ SAYIN ÜYELERİMİZ 2019 YILI ODA AİDATI 350 TL OLARAK BELİRLENMİŞTİR, SON ÖDEME TARİHİ 30.04.2019'DIR BU TARİHE KADAR ÖDEME YAPILMAMASI DURUMUNDA GECİKME FAİZİ UYGULANACAĞINDAN AİDATLARIN ÖDENMESİ ÖNEMLE RİCA OLUNUR. AİDATLARINIZI İSTANBUL OTO SANATKARLARI ESNAF ODASI ADINA TR13 0001 2009 7610 0016 0000 01 NOLU İBAN NUMARASINA VEYA 212 276 18 70 NOLU TELEFONU ARAYARAK KREDİ KARTINIZLA ÖDEYEBİLİRSİNİZ

Başkandan Mesaj

Sevgili Meslektaşlarım,

Dünya gelişiyor. Gün geçmiyor ki yeni bir icat çıkmasın ortaya. Üstelik eskisi gibi yeni çıkan teknolojileri sindirecek zamanda olmuyor. Her yeni dönemde hayatımıza daha önce görmediğimiz ya da işlevi değişen cihazlar giriyor. Sadece günlük kullandığımız şeylerden söz etmiyorum. Her sektörün kendi yenilikleri, yeni teknolojileri, yeni teknikleri var artık. Bunlar gelişen dünyanın bir parçası ve bu tür yenilikler olmak zorunda. Ayakta durabilmek için bizde bu yenilikleri kabul etmek zorundayız. Burada bize düşen en önemli görev öğrenmek. Hem ne demiş atalarımız: "Öğrenmenin yaşı yoktur."

 

Bizim yaptığımız işler zamanında belki de en gelişmiş teknolojiydi ama artık bilgisayarlar var, ince hesaplar var, daha az yorularak daha fazla iş yapmak var. Artık yeni arabalar yeni teknolojilerle üretiliyor. Birçok arabada elektronik sistemler mevcut. Bu konuda bilgisiz ve yetersiz kalmamak için gelişime açık olmalıyız. Herkes elini taşın altına koyarsa bu işin de üstesinden gelebiliriz. Birçok esnaf kardeşimiz bu hususlara dikkat etmediği için dükkan kapatmak zorunda kaldı. Ben hepimizi birlik içinde olmasını ve gelişmesini herkesten tek tek önemle rica ediyorum. Bizi geliştiren şeyler bizim yaptığımız ve önemsediğimiz şeyler olacaktır. Bu konularda kendimizi geliştirmezsek, sektörümüze kendini geliştirmiş yeni elemanlara şans tanımazsak zaman hızla geçecek ve o da bize şans tanımayacak. Yıllardır süre gelen usta-çırak ilişkisini şimdiki zamana uyarlayarak bir şeyler yapabiliriz.

 

Genç beyinlere ve taze kanlara her zaman ihtiyacımız var. Gün geçtikçe kan kaybeden sektörün yaralarını bizden başka kimse saramaz. Bize burada büyük görevler düşüyor. Tüm esnaf arkadaşlarıma  bir çağrı yapmak istiyorum. Biz büyük bir aileyiz, bundan dolayı hep birlikte gelişelim, hep birlikte güçlenelim.

Hep birlikte kalmak dileğiyle...